Nasze oddziały X

Rejestracja Wyszukaj

Wydawnictwa
i czasopisma

Zobacz więcej pozycji

Styczeń 2015 – Moment krytyczny

Ten wątek zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosów i był ostatnio modyfikowany przez Marcin Tryka Marcin Tryka 1 rok, 7 miesięcy temu.

• Autor
    Szymon Gorszwa
    Szymon Gorszwa
    Uczestnik

Na zjeździe we Wrocławiu został poruszony temat darmowego „Przeglądu budowlanego”. Skończyło się na tym że jak zaczniemy go czytać i się tym interesować to wtedy będziemy mogli mówić że chcemy jakieś gratisy.
    Osobiście się z tym zgadzam, wiec jak do rąk moich dostało się styczniowe wydanie na tym właśnie zjeździe to zacząłem je czytać. Zainteresował mnie artykuł na temat momentu krytycznego w belkach podciętych. Zacząłem go czytać i na Rysunku 4 stwierdziłem ze coś jest nie tak. Przedstawia on wykres zależności momentu krytycznego belki IPE 200 od jej długości. Wykresów jest parę i każdy z nich porównuje miejsce przyłożenia siły oraz różnice w momencie krytycznym między belką podciętą i nie podciętą.

Właśnie chciałem się skupić na miejscu przyłożenia obciążenia. Jeszcze mgr nie jestem, ale zastanowił mnie fakt że moment krytyczny maleje wraz z kierunkiem przyłożenia siły ku dołowi. Przecież im niżej przykładamy siłę tym belka w momencie zwichrzenia zaczyna się „prostować”, wiec jej moment krytyczny powinien wzrosnąć ponieważ trudniej ją zwichrzyć.
    Krótko mówiąc wydaje mi się że na wykresie jest błąd.

Marcin Tryka
    Marcin Tryka
    Administrator

Nie mam tego wykresu przed oczami, ale z tego co piszesz możesz mieć rację. Może dałoby radę zapytać jakiegoś profesora na uczelni co o tym sądzi i zamieścimy tutaj rozwiązanie?

Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć w tym wątku.

Forum Najświeższe wątki z naszego forum Zobacz nasze forum

1 rok, 7 miesięcy temuMarcin Tryka Marcin Tryka

Styczeń 2015 – Moment krytyczny

Nie mam tego wykresu przed oczami, ale z tego co piszesz możesz mieć rację. Może dałoby radę zapytać jakiegoś profesora na uczelni co o tym sądzi i zamieścimy tutaj rozwiązanie?

1 rok, 8 miesięcy temuMarcin Tryka Marcin Tryka

Drukarka 3D wykona konstrukcję stalową mostu?

Cookies

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.