Nasze oddziały X

Rejestracja Wyszukaj

Wydawnictwa
i czasopisma

Zobacz więcej pozycji

Drukarka 3D wykona konstrukcję stalową mostu?

Ten wątek zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosów i był ostatnio modyfikowany przez Marcin Tryka Marcin Tryka 2 lat, 3 miesięcy temu.

• Autor
    Piotr Szymczak
    Piotr Szymczak
    Uczestnik

Co przyniesie nam rok 2017 w branży budowlanej? Podpowiem, że pierwsze na świecie drukowanie 3D mostu. Czy waszym zdaniem budownictwo idzie w dobrym, czy złym kierunku? Poniżej linki

http://www.iflscience.com/technology/robot-going-3d-print-steel-bridge

• Ten post był edytowany 2 lat, 3 miesięcy temu przez Piotr Szymczak Piotr Szymczak.
    Szymon Gorszwa
    Szymon Gorszwa
    Uczestnik

Łata fak :P Budownictwo nie może stać w miejscu. Fajnie że się rozwija, ale chciałbym żeby za tym rozwojem nie szła lekkomyślność i brak pytania „dlaczego?”.

Marcin Tryka
    Marcin Tryka
    Administrator

Automatyzacja w budownictwie postępuje już od bardzo dawna, chociażby w postaci prefabrykacji czy szalunków wspinających ACS. Myślę, że druk 3D jest kolejnym, ciekawym krokiem naprzód. Może drukowanie obiektów mostowych w całości to jeszcze odległa przyszłość – ale tworzenie elementów konstrukcji na placu budowy już niekoniecznie.
    Mam tutaj na myśli np. drukowanie przestrzennych układów zbrojenia. Pozbywamy się w ten sposób problemów i błędów wykonawczych. Można by też tworzyć dowolnie długie pręty zbrojeniowe, od razu w miejscu w którym muszą być zamontowane – koniec z łączeniem prętów na zakład czy trudnościami przy podawaniu i montażu.

Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć w tym wątku.

Forum Najświeższe wątki z naszego forum Zobacz nasze forum

2 lat, 2 miesięcy temuMarcin Tryka Marcin Tryka

Styczeń 2015 – Moment krytyczny

Nie mam tego wykresu przed oczami, ale z tego co piszesz możesz mieć rację. Może dałoby radę zapytać jakiegoś profesora na uczelni co o tym sądzi i zamieścimy tutaj rozwiązanie?

2 lat, 3 miesięcy temuMarcin Tryka Marcin Tryka

Drukarka 3D wykona konstrukcję stalową mostu?

Cookies

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.